Усi послуги

Чи шкодить профогляд дитині?

Чи шкодить профогляд дитині?

Важливі аспекти для батьків, з практики дитячого хірурга!!!

Профогляд це відвідування вузькопрофільних спеціалістів, таких як педіатр, ЛОР, ортопед, хірург, офтальмолог.  Дуже добре, коли батьки, виходячи з кабінета отримують в картці дитини  діагноз – «здоров». Основне завдання перших в житті профоглядів – це пошук вроджених вад розвитку. Для дитячої хірургії це життєво необхідно, нажаль маю в практиці багато прикладів, коли дитину до шкільного віку жодного разу не оглядав хірург, а при огляді виставляється діагноз: крипторхізм (неопущення яєчка), а цей «пропущений» діагноз треба було прооперувати у віці 1 року.  Або ще гірше, коли в віці 6 – 12 місяців, або навіть був випадок 2 років, виставляється діагноз: аноректальної атрезії (відсутність анального отвору)- замість нього сформований отвір, через який виділяється кал – нориця, її приймають за анус і пропускають важкий діагноз, який треба було прооперувати до 1 року життя. Таких прикладів, нажаль, дуже багато.

Це те, що стосується дитячої хірургії, тому нехтуючи профоглядам батьки наражають на небезпеку своїх дітей. Також хочеться звернути увагу на важливість «медичного» виховання батьків, це та «освіта» яку вони частково отримують при бесідах з педіатрами або іншими спеціалістами: коли треба вводити прикорми, коли садити дитину, коли починати ходити, питання безпеки дитини (падіння з пелинального столика, проковтування сторонніх тіл або миючих засобів). Чому це важливо?

Трохи статистики:  кожен рік близько 500 дітей звертаються до НДСЛ «Охматдит» з підозрою на стороннє тіло ЖКТ, кожній 5 дитині довелось діставати стороннє тіло під загальним наркозом, близько 50 дітей потрапляють до лікарні з опіками стравоходу після вживання хімічних засобів та інші, більш шокуючі приклади. Прислухайтесь до порад лікарів, приходьте лише на профогляди і отримуйте запис в картці, що ваша дитина здорова.

Бажаємо здоров’я Вам та Вашим близьким!