Усi послуги

До питання про риніт

Про реніт, розповідає фахівець МЦ “СантаЛен”

З настанням холодів зростає обертаність пацієнтів до лікарів. Однією з основних скарг, особливо у дітей молодшої вікової категорії, є нежить і кашель. Нерідко першою фразою мами при візиті до лікаря є: «У дитини знову соплі! Скільки це може тривати ?! Адже ми недавно їх вилікували! »В даній ситуації не зайвим буде нагадати, що нежить супроводжує більшість вірусних і бактеріальних інфекцій. Тільки риновірусів (основним симптомом яких є виділення з носа і порушення носового дихання) є понад 100 видів. А ще аденовіруси, близько 200 видів герпесвірусів. Згідно з даними статистики, діти дошкільного віку можуть хворіти ринітом 6 – 12 разів на рік, а дорослі – 2-3 рази.

За визначенням риніт – це запальний процес слизової оболонки носа, як відповідна реакція на зовнішні або внутрішні агенти. Тому, на кількість епізодів, тривалість і прогнозованість ускладнень при даному захворюванні впливають і анатомічні особливості будови носа (викривлення перегородки носа, наявність збільшених аденоїдних розростань), і носійство супутньої мікрофлори (в більшості випадків – золотистого стафілокока), і навіть наявність супутньої гастроентерологічної патології ( в т.ч. рефлюкс езофагіт, глистяні інвазії).

Звичайно, не варто звертатися до лікаря отоларинголога в перші 2-3 дні гострої респіраторної інфекції (тому що лікування даного захворювання – прерогатива педіатра або сімейного лікаря). Але якщо симптоми не зменшуються до 4-5 -му дня хвороби або стан дитини погіршується, візит до ЛОР лікаря буде виправданим. Так як саме в цей період відбувається приєднання вторинної бактеріальної флори і збільшується ризик розвитку синуситу або отиту.

Для того щоб риніт турбував Вас рідше, в міжрецидивний період особливу увагу слід приділити санації вогнищ хронічної інфекції (каріозні зуби, хронічний тонзиліт, хронічний аденоїдит, гастропатології), тому що природним бар’єром для більшості екзогенних антигенів є слизова оболонка порожнини носа, рота і навіть шлунково-кишкового тракту. Не менш важливим у профілактиці ГРЗ є загартовування, раціональне харчування, заняття спортом.

Колектив МЦ «СантаЛен» від щирого серця бажає Вам і Вашим дітям здоров’я! Але в разі необхідності наші фахівці (педіатр, дитячий гастроентеролог, ендокринолог, отоларинголог) завжди готові Вам допомогти.