Усi послуги

Ендоскопія ЛОР органів

Сучасні діагностичні методики дозволяють фахівцям візуально оцінити стан слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Однією з інформативних методик, що широко застосовується у отоларингології в якості самостійного або додаткового діагностичного методу, вважається ендоскопічне дослідження.

Що це за процедура?

Ендоскопія допоможе діагностувати ЛОР патологію на ранніх стадіях її формування, що допомагає уникнути ускладнень і тривалого лікування.

Метою ендоскопії ЛОР – органів є огляд фахівцем внутрішніх поверхонь носових ходів за допомогою ендоскопічного обладнання. Електронно-оптичний інструмент не перевищує діаметром 4 мм, оснащений джерелом світла і крихітною камерою, що і дозволяє отримувати відповідне зображення і виводити його на монітор.

Процедура має незаперечні переваги.

 • По-перше, електронно-оптичне обладнання дозволяє спеціалісту максимально докладно оглянути носові ходи і слизовий рельєф.
 • По-друге, ціна ендоскопії цілком доступна, часу займає небагато і тому метод широко застосовується в отоларингологічній практиці.
 • Більш того, ендоскопія співусть пазух носа абсолютно безболісна і не викликає травматичних ушкоджень. У той же час не виключено присутність незначного дискомфорту, особливо у випадках, коли у пацієнта є аномалії в будові ЛОР – органів по типу викривлення перегородки та ін.
 • Для проведення ендоскопії носа немає необхідності спеціально готуватися до процедури, як немає і реабілітаційно-відновного періоду.
 • Процедура може проводитися пацієнтам будь-якого віку.
 • Плюсом назофарингоскопії є інформативність процедури, що дозволяє виявляти отоларингологічну патологію на початкових етапах. Рання діагностика дозволяє уникнути ускладнень.

Процедура має найважливіше діагностичне значення, оскільки дозволяє виявити ряд ЛОР патологій, які складно діагностувати іншими способами. Її використовують в якості основного діагностичного методу або при наявності сумнівів щодо правильності діагнозу.

Показання для проведення ендоскопічного дослідження:

 • Незрозумілі носові виділення або назальні кровотечі;
 • Відчуття тиску в ділянки обличчя;
 • Хропіння або проблеми із диханням;
 • Ендоскопія носоглотки дітям часто проводиться при утрудненні носового дихання;
 • Порушення нюху;
 • Підозра на наявність запалення лор-огранів або пухлинних уражень, присутності сторонніх тіл в носових ходах та ін.

Назофарингоскопія дозволяє виявити точний діагноз, проконтролювати якість проведеного лікування або провести діагностичні маніпуляції, які передбачають забір патологічного матеріалу для його подальшого бактеріологічного або гістологічного дослідження.

Як проводиться процедура?

Перед проведенням ендоскопії носоглотки або горла спеціалізованих підготовчих маніпуляцій не вимагає. Головне, перед дослідженням не вводити в досліджувану порожнину будь-які мазі, краплинні препарати або спреї і інгаляції. Також перед ендоскопією гортані доведеться відмовитися від паління і не приймати медикаментів з кофеїном, що надають збудливу дію.

Всі маніпуляції проводяться послідовно в кілька етапів:

 1.  Спочатку пацієнт сідає в крісло злегка відкинувши голову назад;
 2. Потім проводиться чистка порожнин носа від слизового секрету, після чого фахівець закапує препарат судинозвужувальної дії;
 3. Доктор змащує наконечник ендоскопічного приладу анестетичною маззю або розпорошує знеболюючий спрей на область дослідження;
 4. У порожнину носа вводиться прилад, в процесі обстеження на монітор виводиться зображення.