Усi послуги

Кашель як прояв шлункового захворювання

Автор: лікар-гастроентеролог Циганок Алла Степанівна


Турбує печія, відрижка кислим, загрудинний біль, першіння горла зранку, охриплість голосу, сухий надсадний кашель? Тоді тобі варто звернутися до лікаря – гастроентеролога.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба відноситься до провідної серед інших кислотозалежних захворювань та спостерігається у 20-40% дорослого населення розвинених країн.

Печія та кисла відрижка згадуються ще у Авіцена – родоначальника медицини. Нажаль ці симптоми значно знижують якість життя, особливо в нічний час, адже закид кислого вмісту шлунку найчастіше буває вночі.

Не нехтуйте цими симптомами, адже з такою проблемою звертаються до лікаря лише 25%. Але печія може розглядатись як варіант болю при більш грізних захворюваннях, таких як виразкова хвороба 12-палої кишки.

Для того щоб визначитись є у вас ГЕРХ, чи немає достатньо задати собі кілька питань: як часто турбує печія, особливо вночі, як часто виникає відрижка або закид вмісту шлунку в рот або горло? Як часто ви не висипалися через це? Якщо це склало від 3-х до 7-ми діб, то ми вам допоможемо з цим впоратися.