Усi послуги

Гіперактивний (нейрогенний) сечовий міхур: загальні відомості

Що таке гіперактивний сечовий міхур?

Гіперактивний (нейрогенний) сечовий міхур – це вид невідкладного нетримання сечі.

Хоча гіперактивність сечового міхура досить поширене явище у людей похилого віку, від такої проблеми не застраховані і люди в самому розквіті сил, особливо часто схильні до цієї проблеми жінки.

Люди з гіперактивним сечовим міхуром страждають раптовими і частими позивами до сечовипускання в будь-який час доби. Причому, ці позиви можуть відчуватися навіть при невеликій кількості рідини, що накопичилася в сечовому міхурі. Буває і так, що люди, які страждають такою проблемою, не встигають дійти до туалету до початку сечовипускання, внаслідок чого виникає безконтрольне витікання рідини, що накопичилася, яке і називається нетриманням. Але далеко не кожна людина з гіперактивним (нейрогенним) сечовим міхуром страждає від нетримання. Хоча, навіть при відсутності нетримання, людина буде відчувати необхідність в частих відвідинах туалетної кімнати. До того ж, гіперактивність сечового міхура, здатна порушувати сон, провокувати депресію і навіть інфекції сечових шляхів.

Багато людей вважають за краще замовчувати про свої проблеми, пов’язані з функціонуванням сечового міхура. І дарма, бо професійна медична допомога набагато покращить ситуацію. Тому людям, які страждають від гіперактивності сечового міхура, слід обов’язково звернутися за консультацією до фахівця медичного центру «СантаЛен», який навчить, як його контролювати.

Причини гіперактивності сечового міхура?

Гіперактивним, сечовий міхур стає через м’язу, яка сильно скорочується . На це можуть впливати багато явищ: це може бути інфекція сечового міхура, перенесений стрес або інша медична проблема. Буває, що появу цієї проблеми провокують хвороби, пов’язані з функціонуванням мозку, наприклад, хвороба Паркінсона або перенесений інсульт. Іноді на гіперактивність сечового міхура можуть вплинути медикаменти, які приймає людина. Щоб з’ясувати, які саме препарати викликають таку реакцію, необхідно проконсультуватися з лікарем. У такій ситуації, ні в якому разі не можна лікуватися самостійно, щоб не викликати посилення загального стану здоров’я!

Симптоми гіперактивності сечового міхура:

  1. Часті позиви до сечовипускання – більше 8 разів за день.
  2. Часте відвідування туалету вночі – більше 2 разів за ніч.
  3. Необхідність зробити сечовипускання після недавнього відвідування туалету.
  4. Неконтрольоване витікання рідини, що накопичилася.

Термінова необхідність в скоєнні сечовипускання.

Люди з гіперактивністю сечового міхура можуть мати всі або деякі з перерахованих симптомів.

Як мінімізувати частоту сечовипускання в домашніх умовах:

  1. Слід відмовитися від напоїв, що містять кофеїн: кава, чай, газована вода.
  2. При відвідуванні туалетної кімнати намагайтеся максимально звільняти свій сечовий міхур, потім трохи розслабтеся і спробуйте ще раз. Бажано практикувати такий спосіб сечовипускання постійно.
  3. Не пийте воду перед сном. Однак не варто відмовлятися від води протягом дня, тому як Ваш організм потребує води.
  4. Якщо ночами Ви не встигаєте добиратися до туалету, розмістіть поруч переносний туалет.


Для того, щоб позбутися від гіперактивності сечового міхура, необхідно обов’язково звернутися до лікаря. Грамотний фахівець розповість про методи тренування сечового міхура, необхідних фізичних вправах і, якщо буде необхідність, призначить прийом медикаментів.

Автор: лікар уролог-андролог Радіонов Денис Олександрович.