Усi послуги

Головний біль при пухлині мозку

Особливості головного болю при пухлині головного мозку. Коли необхідна термінова консультація невролога.

Мабуть не існує в нашому суспільстві людини, яка б ні разу не відчувала головного болю. Головний біль один з найбільш частих видів болю. Існує величезна кількість причин, які викликають головний біль, так само існує безліч видів самого головного болю. Основна частина головного болю може і не нести загрози життю, а викликати суб’єктивний дискомфорт. Але якщо головний біль обумовлений пухлиною мозку чи іншим об’ємним новоутворенням? Як можна це запідозрити? Існує певна характеристика такого виду болю, при наявності якого слід негайно звернутися на консультацію до невролога.

При розвитку пухлини в головному мозку або іншого новоутвореня виникає додатковий об’єм в порожнині черепа, що призводить до підвищення внутрішньочерепного тиску. А його підвищення має сецифічний характер головного болю. Наводимо вам його характеристики:

  1. Головний біль виникає вночі або зранку після сну. Він часто може бути причиною пробудження людини вночі;
  2. Такий головний біль є розлитим, двобічним, має розпираючий характер. Біль «давить» на очі і потилицю;
  3. Практично завжди супроводжується нудотою або блюванням;
  4. Біль зменшується або повністю припиняється при зміні положення тіла з горизонтального на вертикальне, при ходьбі. Дана зміна пооження покращує циркуляцію синомозкової рідини і покращує її відтік;
  5. Такий біль часто посилюється при чиханні, кашлі, натужуванні;

Слід відмітити, що головний біль при пухлинах, як правило щоденний, постійний, а з часом наростає. Також дуже часто при такому болю наявні неврологічні симптоми, які лікар невролог під час звичайного огляду може визначити.

Наведені вище п’ять симптомів допомогає відрізнити звичайний головний біль напруги чи мігренозний біль від болю обумовленного пухлиною головного мозку чи іншим утворенням. Але завжди існує безліч ваіантів перебігу головного болю, в яких може розібратися лише кваліфікований спеціаліст. Не займайтеся самолікуванням, а головне вчасно звертайтеся за допомогою до невролога в випадку проблеми головного болю!