Усi послуги

Людина – це водний розчин

Організм людини складається як з води, так і з твердих матеріалів. Але саме вода становить 75% всього організму, тому вона є найважливішою складовою частиною всього організму людини.

Людина на 75% складається з води

 

Частини тіла людини Вміст води,%
Тіло 75
Кров 92
Кістки 22
М‘язи 75
Склоподібне тіло ока 99
Мозок 86

 

Насправді, співвідношення води і інших речовин в організмі залежить від багатьох факторів, тому ніхто не може точно визначити, скільки ж насправді води в людині.

Фактори, що впливають на кількість води в організмі:

– кліматичні умови;

– вага людини;

– кількість випитої води і швидкість обміну речовин;

– кількість солі в організмі, тому що вона затримує воду в тканинах і, відповідно, співвідношення води в організмі змінюється;

– пора року, адже в жарку пору зневоднення організму відбувається швидше;

– фізичні навантаження, при яких організм втрачає багато рідини;

– хвороби, тому як при різних захворюваннях в організмі людини води може ставати менше або більше норми.

В основі всіх процесів життєдіяльності людини лежить обмін речовин, який, в свою чергу, безпосередньо залежить від води. Обмін речовин – це безперервний процес, що вимагає постійного припливу енергії, як з їжі, так і з води.

Вода – основний продукт харчування, ось чому важливо стежити за його якістю, адже 90% усіх хвороб виникає через неправильне і незбалансоване харчування. В останні роки проводилася велика кількість досліджень, які виявили зв’язок безлічі хвороб з недостатнім вживанням води, а так само з вживанням води, яка, за своїми фізіологічними властивостями, не підходить людському організму. Для здоров’я людині потрібна не просто очищена від солей, хлору, важких металів, жорсткості вода, а вода, яка фізіологічно підходить, збігається за параметрами з внутрішнім середовищем організму людини. Правильно очищена і підготовлена ​​вода – запорука довгого здорового життя.

Фахівці медичного центру «СантаЛен» рекомендують випивати протягом дня якомога більше води, саме води, звичайної, без добавок, тому як вода має властивість виводити різні шлаки з організму. Якщо людина випиває менше води, ніж потрібно його організму, то вона може захворіти. Від нестачі води в організмі починається передчасне старіння. До того ж, якщо не випивати достатню кількість води, можна отримати тепловий удар. Недолік рідини зазвичай проявляється не тільки почуттям спраги, але і поганим станом шкіри, волосся і нігтів. Почуття спраги виникає вже при втраті 1% рідини.

Вода – це життєво необхідний продукт харчування для всього живого на землі. Тому не забувайте щодня поповнювати її запаси в своєму організмі. Таким чином, ви будете допомагати організму активно функціонувати, тим самим підтримуючи нормальну життєдіяльність.

Автор: Головний лікар, лікар гематолог Шептицька Катерина Олександрівна.