Усi послуги

Небезпечні ознаки головного болю

В умовах сучасного ритму життя, стресів та психо-емоційного перенапруження  велика кількість людей мають проблему головного болю. Головний біль- один з найбільш поширених факторів зниження тимчасової працездатності молодого населення. Синонімом головного болю є цефалгічний синдром або цефалгія. Цефалгія може бути як самостійним захворюванням так і симптомом деяких інших хвороб. В більшості випадків головний біль не несе загрозу для життя людини, а викликає дискомфорт, зміну настрою і зниження працездатності. Але існують певні ознаки головного болю наявність яких повинна негайно змусити вас звернутися за консультацією до лікаря. Дані ознаки є потенційно небезпечними для життя!

  1. Наявність нічного (ранкового) головного болю, який пробуджує людину під час сну, супроводжується відчуттям розпирання голови та нудотою або блюванням. Даний головний біль може свідчити про підвищення внутрішньочерепного тиску, що може бути причиною пухлини головного мозку . Причому такий біль зменшується при вставанні з ліжка і при вертикальному положенні тіла, посилюється при кашлі і чиханні.
  2. Наяність раптового сильного головного болю, який виникає серед повного благополуччя і супроводжується нудотою або блюванням і короткочасною втратою свідомості. Такий вид болю може бути при субарахноідальному крововиливі.
  3. Наявність сильного головного болю з нудотою і блюванням на фоні високої температури при наявності підвищенної чутливості до світла, звуків, дотиків до тіла. Такий біль може мати місце при менінгіті. Причому характерним є біль при нахилі голови вперед, коли людина намагається торкнутися підборіддям грудей в лежачому положенні.
  4. Наявність головного болю, який носить постійний характер, посилюється з часом і супроводжується неврологічною симптоматикою ( двоїння предметів, слабкість в руці чи нозі, порушення зору, мови, координації рухів). Даний вид болю виникає при пухлинах головного мозку, нейроінфекції, судинній патології головного мозку і ін.
  5. Раптовий головний біль, на фоні якого відбулося порушення свідомості (коматозний стан, сонливість, спутанність свідомості або раптове збудження). Дані ознаки характерні для гострого порушення мозкового кровообігу (інсульту) по типу крововиливу в мозок або гострої нейроінфекції чи отруєння психотропними речовинами.

Слід відмітити, що нудота і блювання на висоті головного болю є небезпечним симптомом, який вимагає консультації спеціаліста!

При наявності вище описаних ознак головного болю необхідно негайно звернутися за допомогою до спеціаліста. Ні в якому разі не займатися самолікуванням і не втрачати час! Проблемами головного болю займаються лікарі неврологи. Лікар проведе детальний збір скарг і анамнезу захворювання, а також неврологічний огляд. Це допоможе з високою достовірність встановити причину і характер головного болю навіть при першому огляді. При потребі лікар може призначити додаткове обстеження для уточнення діагнозу.