Усi послуги

Нейросонографія

Нейросонографія (НСГ, УЗД головного мозку ) – це ультразвукове дослідження структур головного мозку у дітей через велике тім’ячко (місце фізіологічного незрощення кісток черепа ), зазвичай, воно відкрите до 1 року.

Нейросонографія – це безболісне і нешкідливе обстеження, яке можна проводити і під час сну дитини і триває 10-15 хвилин.

Проведення нейросонографії рекомендується всім дітям до року (частіше від 0 до 4 міс ). Це скринінг для виявлення патологічних змін головного мозку на самій початковій стадії: це вроджені вади розвитку, пухлини, кісти, крововиливи, порушення лікворо, – та гемодинаміки.

Показанням для проведення нейросонографії може бути: недоношеність або незрілість дитини, кесарський розтин, множинні стигми дізембріогенезу, патологічні пологи (стрімкі або довготривалі, довгий безводний період), діти, які народжені з гіпокисно-ішемічними та травматичними ураженнями головного мозку, судоми, тремор кінцівок, патологічний гіпер, – або гіпотонус в кінцівках, порушення сну, часті зригування, які не пов’язані з розладами шлунково-кишкового тракту, перенесена гіпербілірубінемія.

Якщо під час обстеження НСГ лікар ультразвукової діагностики фіксує відхилення, то такі діти підлягають диспансерному нагляду у дитячого невролога, по показанням отримують лікування і в подальшому їм рекомендують повторне обстеження НСГ для контролю перебігу захворювання і якості лікування.

Вчасне проведення обстеження і надання медичної допомоги сприяє зростанню здорової дитини або з мінімальними наслідками.