Усi послуги

Поради офтальмолога: Основні правила збереження зору.

Найбільшу кількість інформації та вражень про навколишній світ ми отримуємо  через зір. Зір є визначальним  у формуванні уявлень про реальні речі , предмети  та явища. В нашій країнї ті чи інші проблеми з зором мають 70%  населення.  Саме тому важливо не лише надавати допомогу тим, хто вже має знижений зір, але й займатися профілактикою для збереження здорового зору. Що ж робити?

Дотримання простих правил  допоможуть вам зберегти свій зір на довгі роки.

  1. Робіть перерву кожні 40-60 хвилин при тривалому зоровому навантаженні, особливо перед екранами смартфонів та планшетів, моніторами ноутбуків.  Хоча б на 3-5 хвилин, переведіть свій погляд вдалину, наприклад, у вікно, зробіть кілька простих вправ для очей, або просто часто покліпайте чи закрийте ваші очі. Це допоможе розслабити напружені мязи ваших очей.
  2. Захищайте ваші очі від ультрафіолетового випромінення. Необхідно вибирати якісні сонцезахисні окуляри з правильним  рівнем захисту та користуватися ними в сонячну погоду незалежно від пори року.
  3. Збалансовано харчуйтесь. Включайте в свій раціон більше овочів та фруктів помаранчевого та зеленого кольорів та ягоди особливо чорницю. Вони містять такі корисні для очей вітаміни, як А, С, Е, В, мікроелементи – цинк, селен, калій, мідь та важливі каротиноїди – лютеїн та зеаксантин.
  4. Правильно організовуйте режим дня та відпочинку.  Має бути достатній, здоровий сон 7-8 годин. Кожного дня намагайтеся  1-2 години перебувати на свіжому повітрі. Проводьте активний відпочинок (велосипед, плавання, футбол, теніс, волейбол тощо). Займайтесь спортом та зміцнюйте свій імунітет.
  5. Правильно організовуйте своє робоче місце. Має бути достатнє освітлення, якщо людина правша- то зліва буде джерело освітлення.  Дотримуйтесь необхідної відстані між очима та книгою, це 35-45см, між очима та монітором- 50-70см.
  6. Проводьте щорічні планові огляди у лікаря-офтальмолога. Це допоможе виявити проблему на початковому етапі, коли ще немає скарг. Необхідно проходити комплексну діагностику очей з розширенням зіниці хочаб 1 раз на рік, якщо ви маєте загальні захворювання, такі, як цукровий діабет, гіпертонія , захворювання щитовидної залози. Своєчасна діагностика та лікування допоможе зберегти здоровий зір.