Усi послуги

Варикоцеле або варикозне розширення вен сім’яного канатика

Варикоцеле, симптоми і його наслідки для чоловічого організму, особливості оперативного лікування

Варикозне розширення вен сім’яного канатика або «варикоцеле». Хворобою цієї страждає близько 17% чоловічого населення. У сімейних парах з проблемою безпліддя, дана патологія зустрічається в 40% випадків.

Варикоцеле в більшості своїй – процес лівобічний. У цього є свої анатомічні обгрунтування. Оскільки варикоцеле відбувається в зв’язку з низьким розташуванням певних судин і формуванням так-званого, аорто-мезентериального «пінцета». А в чому суть, буде ясно, якщо розглянути зображення нижче.

«Пінцет» утворюється між аортою (4) і верхньої мезентеріальні артерією (8). У ньому затискається вена лівої нирки (9), що підвищує опір кровотоку в лівій яичковой вені (5). У зв’язку з цим, поступово, вени лівого сім’яного канатика розширюються, з часом перестають нормально працювати клапани вен, а це вже порушує потік крові в самому яєчку. Не потрібно говорити про те, що органи, які погано кровоснабжаются, не отримують адекватного кількості кисню і поживних речовин, не звільняються від продуктів метаболізму. Оскільки основною функцією яєчок є утворення сперматозоїдів і синтез тестостерону, то звідси і основні проблеми які можуть виникати у чоловіків з варикоцеле – це патоспермії (різні порушення кількості, рухливості, морфології, будови генетичного матеріалу сперматозоїдів) аж до безпліддя, зниження базового рівня тестостерону.

Симптоми варикоцеле

Ось тепер ми впритул підійшли до питання про те, як запідозрити у себе настільки поганий недугу?

З досвіду скажу, що близько 60% чоловіків, які звертаються за допомогою до уролога з варикоцеле, скаржаться на:

1) відчуття тяжкості в області мошонки.

2) помірні болі в області мошонки, більше зліва. Найчастіше неприємні відчуття посилюються фізичним навантаженням, тривалої ходьбою або тривалим перебуванням в положенні стоячи.

Це основні скарги при варикоцеле пред’являються пацієнтами.

3) збільшення вен лозовідного сплетення зліва, яке видно неозброєним оком (тобто з 2-3-м ступенем розширення вен сім’яного канатика).

4) безпліддя. Вважається, що при варикоцеле ймовірність безпліддя дорівнює 25-30%.

Діагностика варикозного розширення насіннєвих вен

Діагностика варикоцеле, не викликає ускладнень у лікаря уролога. У разі сильно розширених вен сім’яного канатика діагноз може бути поставлений, що називається, руками.

Як правило, для підтвердження діагнозу використовують такий метод, як «ультразвукове дослідження органів мошонки» доповнене доплеровским дослідженням. Це потрібно для виявлення ретроградного кровотоку (тобто порушення функціонування клапанів вен).

Лікування варикоцеле

Показаннями до оперативного лікування за рекомендаціями Європейської Асоціації Урологів є:

Наявність больового синдрому середньої і високої інтенсивності.
Безпліддя з лабораторно підтвердженою патоспермії (порушенням кількості, рухливості, морфології сперматозоїдів).
Зменшення обсягу лівого яєчка більш ніж на 20% в порівнянні з правим.
Всіх благ і міцного здоров’я!

Автор: Лікар-уролог МЦ «СантаЛен» Радіонов Денис.