Усi послуги

ВЕСНА, Алергії стоп!

Багато людей розглядають прихід весни як можливість очистити і освіжити свій будинок. Але для алергіків – це також можливість позбутися алергенів, які осідають протягом зими та сприяють ослабленню симптомів весняної алергії і бронхіальної астми.«Якщо Ви регулярно не проводите весняне прибирання, то подумайте про те, щоб це зробити», – говорить алерголог Тодд Мар, доктор медицини, президент Американського коледжу алергії, астми і імунології (ACAAI).

«Ретельне очищення допомагає позбутися від пилу, плісняви, лупи домашніх тварин та інших алергенів, які Вас турбували всю зиму».

Нижче наведено п’ять порад від ACAAI для оптимізації Вашої весняного прибирання.

  1. Свіже повітря? Не відкривайте це вікно! Хоча весняний вітерець дуже приємний, краще тримати вікна закритими під час весняного сезону алергії. Вітер через відкриті вікна може принести небажаний пилок, який може викликати алергію. Тримайте вікна закритими, в тому числі у Вашому автомобілі. Увімкніть краще кондиціонер з вичищеними фільтрами.
  2. Позбавтеся від лупи домашнього улюбленця! Домашні тварини просто чудові, але якщо у Вас алергія на їх лупу, яка накопичується протягом зими і може погіршити симптоми алергії і астми. Поряд з лупою, яка зазвичай викликає алергічну реакцію, рівень вовни і слини зазвичай зростає в цей час року. Кращий спосіб зменшення кількості цих алергенів – це часто пилососити і мити ліжко вашого вихованця. Завжди тримайте свого вихованця поза спальні і, по можливості, купайте його не менш ніж один раз на тиждень.
  3. Позбавтеся від цвілі! Цвіль може рости скрізь, де є вода, і якщо у Вас алергія на цвіль – це велика проблема. Зниження вологості є ключем до усунення цвілі, яка може бути знайдена в вашому підвалі, ванній кімнаті, кухні або в купі сухого листя на задньому дворі. Використовуйте вентилятори в ванній кімнаті і негайно прибирайте стоячу воду. Видаліть видиму цвіль з поверхонь миючим засобом і водою, а потім переконайтеся, що поверхні абсолютно сухі. Допоможіть запобігти утворенню цвілі, підтримуючи рівень вологості нижче 60 відсотків і регулярним чищенням водостічних труб.
  4. Використовуйте арсенал для знищення алергенів! Чистити весь будинок не просто, але є деякі інструменти, які можуть допомогти: Міняйте повітряні фільтри кожні три місяці і використовуйте фільтри з рейтингом MERV 11 або 12. Регулярно пилососте, щоб зменшити присутність пилових кліщів. Використовуйте циклонний вакуум, який видаляє пил і бруд з підлоги, або вакуум з HEPA (високоефективним повітряним фільтром). Періть постільні речі та м’які іграшки щотижня.
  5. Почніть прийом ліків до того, як почнуться симптоми! Хоча весна починається в березні, симптоми весняної алергії можуть початися набагато раніше.

Приймате ліки від алергії за два-три тижні до того періоду, коли зазвичай починають з’являтися Ваші симптоми.

Поговоріть зі своїм алергологом про це. Зрозуміло, що не можливо повністю позбавити свій будинок від алергенів. Тільки компетентний алерголог зможе Вам допомогти.

Доктор Халід
Дитячий алерголог, член ACAAI.