Усi послуги

Фімоз. Про «чоловічі» проблеми найменших

фімоз у дітей

Одним із найбільш розповсюджених захворювань в практиці дитячого уролога та хірурга завжди був фімоз (звуження крайньої плоті).

Термін фімоз має грецьке походження (означає «намордник») та передбачає патологічний стан при якому неможливо оголити головку статевого члена.

В клініці прийнято розрізняти фізіологічне, гіпертрофічне та рубцове звуження крайньої плоті. Саме про те як відрізнити фізіологію та патологічний стан зараз і піде мова.

В ранньому дитячому віці лише незначна частина хлопчиків має настільки рухливу крайню плоть, що дозволяє вільно відкрити головку статевого члена, тому фімоз до трьох-п’яти років можна вважати фізіологічним явищем, якщо, звісно, крайня плоть не має рубцевих змін.

Гіпертрофічним фімоз називають в разі наявності надлишку крайньої плоті, що при спробі оголити головку витягується в хоботок.

Обидва вищеописаних стани до певного віку зустрічаються у хлопчиків частіше за норму, тому їх не прийнято вважати патологічними; вони потребують поступового щадного розтягнення крайньої плоті, не допускаючи її розривів, під час гігієнічних процедур, які можна практикувати навіть з раннього віку. Оперативне лікування показано нечасто, лише в разі рецидивуючого запального процесу крайньої плоті, затримки сечі або інфекції сечової системи.

Найбільш несприятливим варіантом є рубцовий фімоз, коли при спробі виведення головки визначається щільне, білого кольору рубцеве кільце на шкірі, що не дозволяє оглянути головку. Нерідко на поверхні рубцово зміненої тканини при більш грубих маніпуляціях з’являються радіальні розриви. Такі випадки найчастіше супроводжуються хронічним запальним процесом, мають схильність викликати затримку сечі та парафімоз, та завжди потребують хірургічного лікування.

Окремо треба додати, що в разі коли ви спробували оголити крайню плоть і на вас спіткала вдача, але повернути в попередній стан її вже не змогли, – цей стан називається парафімоз. Явище це неприємне, проте не смертельне: не треба панікувати, просто зверніться в лікарню де вам допоможуть.

В суспільстві через брак знань існує хибна думка, що крайню плоть «краще не чіпати» (без вказання віку до якого чіпати не треба…) і проблема самостійно розв’яжеться, буцімто, в іншому разі у дитини сформуються якісь фобії або психічні травми. Але насправді, саме сором’язливо-недбале ставлення до проблеми маленького чоловіка може в майбутньому сформувати психологічну проблеми. Не соромтесь поцікавитись станом здоров’я статевих органів Вашої дитини, та навчити її самостійним гігієнічним процедурам. А якщо зробити це до двох років, дитина просто це не запам’ятає! Будьте здорові!