Усi послуги

Симптоми, які сигналізують звернення до колопроктології

ТРИВОЖНІ СИМПТОМИ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ НЕГАЙНОГО ЗВЕРНЕННЯ ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ – КОЛОПРОКТОЛОГА:

1. БІЛЬ І СВЕРБЛЯЧКА В ОБЛАСТІ ЗАДНЬОГО ПРОХОДУ І ПРЯМОЇ КИШКИ:
Що виникають під час ходьби, тривалого сидіння, постійні або виникають періодично гострі або тупі ниючі болі. Також болі під час дефекації.

2. ВИДІЛЕННЯ КРОВІ З ПРЯМОЇ КИШКИ:
«Прожилки» крові на туалетному папері або кров, яка капає на унітаз, сліди крові на білизні. Анемія при захворюваннях товстої кишки частіше розвивається внаслідок хронічної або гострої крововтрати. При раку, що локалізуються в правих відділах товстої кишки, анемія спостерігається часто і буває обумовлена ​​як хронічної крововтратою, так і порушенням гемопоезу внаслідок інтоксикації, рано і швидко розвивається при цій локалізації пухлини.
Відмова від візиту до лікаря збільшує число онкологічних хворих.

3. ЗАПОРИ І ТРУДНОЩІ ПРИ ДЕФЕКАЦІЇ:
Труднощі під час спорожнення кишечника, часті запори, відчуття неповного звільнення після стільця або, навпаки – частий стілець, понос, нетримання калових мас та газів, безпричинно рідкий стілець, помилкові позиви до дефекації, а також чергування станів запорів і рідкого стільця. Такі симптоми в подальшому можуть призвести до розвитку захворювання і необхідності операції.

4. ХВОРОБЛИВІ ВУЗЛИ, УЩІЛЬНЕННЯ, «сосочків», «гребінці» В ОБЛАСТІ АНУСА І НАВКОЛО АНУСА:
Поява після дефекації припухлості або округлого освіти з анального отвору. При геморої ускладнення настають раптово, без попередження, і якщо гемороїдальних вузол став напруженим, твердим і різко болючим або з вузла розвинулося кровотеча, до лікаря – проктолога слід звернутися негайно! Поява хворобливого освіти може з’явитися першою ознакою розвитку гострого гнійного запалення (парапроктита).
У післяпологовому періоді у жінок геморой – досить поширена проблема. Типовими ранніми симптомами цієї хвороби є свербіж, дискомфорт в анальної області, болючість при дефекації, слизові, а потім і кров’янисті виділення з прямої кишки. Не бійтеся звернутися до лікаря, ефективне лікування геморою можливо і при годуванні груддю.

5. ТРАВМА АНОРЕКТАЛЬНОЇ ОБЛАСТІ І ЕСТЕТИЧНІ ЗМІНИ ЗОНИ ПРОМЕЖИНИ І ЗАДНЬОГО ПРОХОДУ:
Сторонні тіла в прямій кишці. Удари, надриви, порізи та інші ушкодження області заднього проходу з порушенням цілісності шкірних покривів і слизових оболонок або без нього. Поява в зоні кондилом, папілом, бахромок, тріщин. У разі, якщо виявлені шишки або ущільнення в задньому проході, можливе попадання в пряму кишку сторонніх предметів, які не можуть вийти назовні природним шляхом. Не слід намагатися самостійно витягти їх, так як це може привести до плачевних наслідків. Проктологічні захворювання простіше попередити, ніж вилікувати. Якщо ви виявили у себе хоча б одна з перелічених симптомів, відкиньте зайву сором’язливість, відмовтеся від самолікування і вчасно зверніться до проктолога.

6. СЛИЗОВІ і ГНІЙНІ ВИДІЛЕННЯ З АНУСА:
 які спостерігаються при парапроктиті, крипті, хронічної анальної тріщини, проктосигмоидите, неспецифічний виразковий і гранулематозному коліті, а також при ворсинчастий пухлинах і раку прямої і сигмовидної кишки.

7. БІЛЬ У ЖИВОТІ:
Переймоподібні болі зазвичай свідчать про обмежене звуження кишки в результаті різних патологічних процесів (рубцеві стриктури при неспецифічний виразковий коліт і хворобу Крона товстої кишки, спайкова хвороба як результат запального процесу в області міжкишкових анастомозу, доброякісні та злоякісні пухлини). Рідше вони відзначаються при дискінезії кишечника з переважанням спастичного компонента.
Постійні або періодичні ниючі, «тупі» болю в животі більш характерні для прогресуючого запального ураження, вони спостерігаються при хворобі Крона, неспецифічний виразковий коліт, синдром подразненого кишечнику, пухлини кишки з перифокальним запаленням, дивертикулезе з дивертикулитом і утворенням запального інфільтрату або розвитком перитоніту.

8. ЗДУТТЯ ЖИВОТА:
Здуття живота може виникати не тільки при запорах і непрохідності кишечника. Здуття живота може супроводжувати хронічний і гострий панкреатит, дисбактеріоз товстої кишки, синдромом подразненого кишечника, муковісцедоз, зловживання борошняними, солодкими продуктами.

9. ПОНОС:
Зустрічається при: неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, сімейному ювенільному поліпозі, інфекційних ентероколітах. Часто поєднується з тенезмами (позиви до дефекації).

10. ТЕНЗЕМИ:
Тенезми – часті помилкові позиви до дефекації (без виділення калу або з відділенням незначної кількості слизу, крові або рідкого кишкового вмісту). Тенезми є наслідком рефлекторного збудження моторної діяльності дистальних відділів товстої кишки.

11. НЕТРИМАННЯ КАЛУ І ГАЗІВ:
Нетримання калу і газів спостерігається при вроджених або придбаних анатомічних ураженнях сфінктерного апарату прямої кишки або порушенні його рефлекторної регуляції.

ДАВАЙТЕ ВИРІШУВАТИ ВАШІ ДЕЛІКАТНІ ПРОБЛЕМИ СПІЛЬНО, ДРУЗІ МОЇ. Кожен орган тіла людини повинен бути здоровим. Кожна частина тіла повинна бути прекрасна)