Усi послуги

Втома очей як професійна проблема співробітників офісу (правила гігієни зору)

В останні роки все більш актуальними стають проблеми і скарги, пов’язані із зором і втомою очей. Особливо, це характерно, і вже стає так званої «професійної» проблемою для офісних працівників. У літературі ми можемо зустріти термін «комп’ютерний або офісний синдром».

Що ж визначає це поняття? У співробітників офісу, особливо у тих, хто практично весь свій робочий час проводить за комп’ютером, можуть виникати характерні скарги (зазвичай до кінця дня), а саме: почервоніння очей, печіння, свербіж, відчуття «піску», «чужорідного тіла» в очах , сльозотеча. Появі всіх цих симптомів сприяють безліч факторів, що оточують офісних працівників, як то: кондиціонування повітря в приміщенні, наявність центрального опалення в зимовий період, запиленість приміщення, штучне «денний» освітлення у вечірні години і нарешті найголовніший фактор, який, власне кажучи, і дав назву цій проблемі, – робота за комп’ютером!

Під час роботи за комп’ютером людина безперервно дивиться на екран, що негативно позначається на частоті моргань (вона зменшується) і відповідно зволожування очей. Так як моргання повік процес рефлекторний, то свідомо ми не можемо його проконтролювати і моргати, наприклад, частіше під час зорової роботи. Саме через пересихання слизової оболонки очі-кон’юнктиви, і виникають перераховані вище скарги у офісних працівників.

Звичайно ж основною рекомендацією з гігієни зору, в даному випадку, буде обмеження часу роботи за комп’ютером, що для багатьох є практично нездійсненним завданням. Тому, щоб мінімізувати шкідливий вплив і, як наслідок, виникнення скарг, пропоную дотримуватися наступних рекомендацій:

  • якомога рідше користуватися кондиціонером;
  • по можливості, зволожувати повітря в приміщенні під час опалювального сезону;
  • робити перерви в роботі за комп’ютером як мінімум щогодини;
  • періодично вставати, пройтися по офісу (якщо це неможливо, то на робочому місці можна робити вправи для очей: часто моргнути, посидіти із заплющеними очима 3-5 хвилин);
  • користуватися зволожуючими краплями (аналогами штучної сльози), яких на сучасному фарм. ринку безліч;

Увага! ні в якому разі не користуватися судинозвужувальними препаратами («Виаль», «Візін» і подібними), що може посилити проблему.

Дані рекомендації не універсальні, але вони допоможуть якщо не уникнути проблеми, то, по крайній мере, зменшити кількість скарг. Якщо ж проблема «комп’ютерного» синдрому варто «гостро», то необхідно відразу ж звернутися до офтальмолога в МЦ СантаЛен

Лікування зору для мешканців Буча, Ірпінь, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське, Бородянка, Немішаєве, Клавдієво, Малин, Тетерів