Усi послуги

УЗД серця – ехокардіографія

Ультразвукова діагностика  серця (або як її ще правильніше називають, ехокардіографія) — це метод дослідження серця і деяких його судин за допомогою ультразвуку. Перевагами цього методу є те, що він дуже інформативний для діагностики багатьох захворювань серця, безпечний і доступний для пацієнтів, а також те, що під час ехокардграфії лікар бачить роботу серцевого м’язу в режимі реального часу.

Відразу ж слід зазначити, що ехокардіографія не замінює інші важливі методи дослідження роботи серця, наприклад, електрокардіографію, холтерівське моніторування, МРТ серця, коронарографію та інші – для кожного методу є свої показання.

Ехокардіографію роблять як дорослим, так і дітям, дослідження є безпечним для вагітних та годувальниць.

Що досліджується

Що може оцінити лікар-ехокардіографіст під час дослідження? Оцінюється розміри серця і головних судин, товщина стінок, проблеми з роботою клапанів серця, наявність вроджених вад, сила скорочення серця, його еластичність, наявність тромбів, пухлин, можливі звуження судин, напрямок та правильність руху крові, наявність рідини навколо серця.

Ехо серця – коли и кому призначається

Лікар часто направляє пацієнта на ехокардіографічне обстеження при наявності скарг на задишку, серцебиття, порушення ритму серця, ненормальний колір шкірних покровів, набряки на кінцівках, тривалий кашель, за наявності при вислуховуванні серця шумів, змін на кардіограмі, проблемах з артеріальним тиском.

Звісно, ехокардіографія може призначатися навіть клінічно здоровим людям з профілактичною метою, наприклад, перед оперативним втручанням, з огляду на вік пацієнта, перед прийняттям рішення про дозвіл на спортивні змагання та регулярні тренування. Але все ж таки частіше УЗД серця призначають людям з відомими серцево-судинними захворюваннями.

Як часто необхідно робити УЗД серця

Рекомендується хоча б один раз на рік (а іноді і частіше) робити УЗД серця при підвищеному  артеріальному  тиску, при серцевій недостатності, ішемічній  хворобі серця, зокрема після перенесеного інфаркту міокарда, при стенокардії, при порушеннях ритму серця, дефектах клапанів та стінок серця, підозрі на тромбоутворення та пухлини серця, пошкодженні або звуженні великих судин серця, після перенесених оперативних втручань на серці та судинах, після перенесеного запалення самого серця та його  оболонок, при наявності у пацієнта інших серйозних захворювань, таких, як цукровий діабет, анемія тощо.

В будь-якому  разі бажаємо, щоб таке дослідження радувало Вас приємними результатами та допомагало покращувати стан Вашого здоров`я!