Усi послуги

Хто, хто в рукавичці живе?

Сьогодні вже ніхто не піддає сумніву той факт, що бактерії, які заселяють організм людини , багато в чому впливають на її здоров’я і являються не просто випадковими попутчиками , а постійними мешканцями, без яких ми навряд чи вижили.

Жіноче здоров’я також на пряму залежить від мікроскопічних мешканців, які заселяють піхву.

При народженні піхва дівчинки являється стерильною, а через декілька днів відбувається колонізація (заселення) піхви мікроорганізмами.

В період менархе (першої менструальної кровотечі), під дією естрогену, змінюється товщина вагінального епітелію, клітини якого починають активно запасати глікоген, а він в свою чергу являється «їжею» для представників нормальної мікрофлори піхви  – лактобацил або паличок Дедерлейна. Наявність достатньої кількості лактобацил у піхві створює кисле середовище, що не дає шкідливим бактеріям вижити.

Та останні роки гінекологи всього світу б’ють на сполох, адже порушення мікрофлори піхви – бактеріальний вагіноз складає 30-50% всіх патологій і залишається однією з головних причин звернення жінки до гінеколога. З кожним роком ця цифра росте.

Бактеріальний вагіноз — це захворювання слизової оболонки піхви, що характеризується його дисбактеріозом, тобто порушенням балансу корисних і хвороботворних бактерій. При дисбактеріозі число корисних лактобацилстрімко знижується, і в результаті хвороботворним бактеріям вже нічого не заважає розмножуватися.

Ознаки бактеріального вагінозу проявляються у вигляді рясних білих виділень і запаху, що нагадує протухлу рибу. У рідкісних випадках симптоми відсутні.

Є кілька причин виникнення бактеріального вагінозу:

 • Дисбактеріоз кишечника (саме ця хвороба йде в парі з бактеріальним вагінозом);
 • Нестача вітамінів;
 • Тривалаконтрацепція за допомогою внутрішньоматкової спіралі;
 • Прийом антибіотиків або гормональних таблеток;
 • Носіння щільно прилягаючої синтетичної білизни, облягаючих синтетичних брюк, тобто створення перешкод для проникнення кисню;
 • Зловживання щоденними прокладками і тампонами;
 • Тривалий прийом антибіотиків, які вбивають в тому числі і молочні бактерії;
 • Неправильне харчування – нестача в раціоні кисломолочних продуктів , що є джерелом молочних бактерій для організму;
 • Імунодефіцит – нездатність імунної системи впоратися з неполадками в організмі.

Фактори ризику бактеріального вагінозу:

 • безконтрольні спринцювання;
 • контрацептивні свічки і креми, що містять 9-ноноксинол ;
 • презервативи, оброблені 9-ноноксинолом;
 • зміна статевого партнера.

Найчастіше вагіноз не проявляється у вигляді симптомів. Жінка дізнається про його наявність, як правило, після планового відвідування гінекологічного кабінету. Якщо вагіноз довго не лікувати, то в кілька разів зростає ймовірність виникнення ерозії, а потім і раку шийки матки. Нерідко вагіноз супроводжується іншими, не менш небезпечними венеричними захворюваннями. Особливу небезпеку бактеріальний вагіноз представляє для вагітних, так як він може викликати передчасні пологи.

Чоловіки не страждають цим захворюванням, так як вагіноз — це захворювання мікрофлори піхви. Однак, якщо статевий партнер чоловіка — жінка, яка страждає вагінозом, то не виключено, що на здоров’я чоловіка це може відбитися у формі уретриту. Уретрит — це запалення сечовивідного каналу. Воно виникає з різних причин, однією з яких і є вагіноз у статевого партнера. Симптоми уретриту у чоловіків: печіння головки статевого члена, свербіж, біль при сечовипусканні. Ці симптоми можуть свідчити про наявність інших венеричних захворювань.

Для того щоб підтвердити діагноз гінеколог бере мазок у пацієнтки. Якщо аналізи виявляються позитивними, то лікар складає схему лікування .

Тож оберігайте співмешканців нашого організму і БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!