Усi послуги

Як підготувати дитину до забору крові?

Шановні батьки!

Зрозумілим є той факт, що здача крові для досліджень і для вас і для дитини є психологічно складним процесом. Ми прикладаємо максимум зусиль, щоб ця процедура пройшла для вас якнайменш травматично. В маніпуляційному кабінеті нашого медичного центру малюка оточать турботою, запропонують йому іграшку, розмальовку або наклейку. Для забору крові ми використовуємо одноразовий ланцет нової модифікації, прокол яким є зовсім безболісним. Але дуже важливим залишається процес підготовки дитини до здачі крові ще до походу в клініку.

У цій статті ви дізнаєтесь про основні принципи підготовки дитини до здачі крові для досліджень.

  1. Не брешіть

Часто дитина чує від батьків: “Це не боляче” або “Ми їдемо не до лікаря, а в магазин”. Та це неправда. Дитина повинна знати, що процедура здачі крові є неприємною. Після того, як батьки збрешуть дитині, слова “Не бреши мені” не матимуть жодного змісту.

Тому повідомляйте дитині, що медсестра візьме з пальчика кров. І ця процедура є неприємною. Скажіть дитині, що вона може плакати, але попри це мама чи тато будуть разом з нею.

  1. Не готуйте дитину задовго до процедури

Не варто казати дитині, що за місяць вона повинна здати аналіз крові. Її переживання розтягнуться надовго. Найкраще скажіть їй за три дні до цього.

  1. Грайтеся в лікарів

Спробуйте у той період частіше гратися в лікарів. Пояснюйте, що уколи роблять для того, щоб вилікувати пацієнта. І це необхідно.

Вже з 2-річним малюком можна грати в лікарню, роблячи уколи улюбленим лялькам. Нехай син або дочка приміряють на себе роль лікаря.

  1. Дивіться мультики про лікарів

До прикладу мультик “Лікар Айболить”, в якому розповідають про бегемота, який дарма боявся щеплень.

  1. Під час процедури будьте поруч

Можете взяти дитину на коліна, підтримуйте її. Скажіть їй, що розумієте її біль і що ви скоро підете додому.

  1. Порадуйте чимось дитину після здачі крові

Після неприємних емоцій порадуйте дитину якимось бонусом. Це не обов’язково повинно бути щось дороге, але це має бути те, що вона любить. До прикладу, якщо дитина любить малювати, то купіть їй нові олівці чи фарби.

7.Хваліть за сміливість

Зазвичай аналіз крові – нестандартна ситуація для дитини. Тому буде доречно розповісти всім членам сім’ї і друзям про успіхи.

Дотримуючись цих простих правил ви закріпите позитивне ставлення дитини до здачі аналізів на майбутнє.