Усi послуги

Жіночі ніжки – розкіш чи засіб пересування?

варикоз причини методи лікування

Автор: Ткачук Тимур Вікторович (судинний хірург, пластичний хірург МЦ “СантаЛен”)


Пам’ятаєте, у Пушкіна: «И дам обдуманный наряд;/ Люблю их ножки; только вряд/»..? Так, дійсно, ноги входять до трійки лідерів у рейтингу найпривабливіших частин жіночого тіла з погляду чоловіків. Звертайте увагу на ноги, милі пані, тому що ваша особистість проявляється у ногах. Так вважає відомий американський психолог Ентоні Петропінто із Лос-Анджелеса.

Ніжки багато що можуть розповісти спостережливій людині: наскільки жінка агресивна чи добра, чи добре вихована, бездарна чи талановита. Мову можна легко зрозуміти, а змусити їх брехати неможливо! А скільки кілометрів вони можуть пройти в пошуках бажаної пари черевичків.

Ми щодня стикаємося зі скаргами пацієнтів на набряклість, втому та некрасивий вигляд ніг. Варикозне розширення вен зустрічається досить часто – до 75% людей страждає на легку форму захворювання, що призводить лише до косметичних проблем.

Раніше писали: кілька фактів про варикозну хворобу

Хронічна венозна недостатність зустрічається значно рідше – приблизно у 16% населення. Причому найчастіше варикозне розширення вен на ногах виявляють у жінок віком від 25 до 45 років, у чоловіків – 45 років і старше.

Основні причини розвитку варикозної хвороби:

 • спадковість;
 • спосіб життя (тривале перебування на ногах, носіння тяжкості, напруження при заняттях спортом);
 • гормональні порушення;
 • надлишкова маса тіла;
 • вагітність;
 • високі підбори.

Сучасні стандарти діагностики варикозного розширення вен передбачають відвідування флеболога та проведення ультразвукового обстеження вен. На сьогоднішній день можливості сучасної діагностики, доплерографічне та дуплексне сканування дозволяють з високою точністю оцінити стан та підібрати оптимальний метод лікування вен.

Лікування

У лікуванні хворих з варикозним розширенням можуть використовуватись:

 • консервативне лікування варикозу (призначення препаратів, так званих венотоніків та компресійної білизни)

  Рекомендуємо також почитати: 5 міфів про компресійний трикотаж

 • склеротерапія, (косметично значущий, популярний, ефективний та безпечний метод лікування підшкірних варикозно – розширених вен та судинних «зірочок». Він заснований на введенні у хвору вену спеціального лікарського препарату – склерозанта, який, при дотриманні певних умов, як би «пломбує» хвору вену, і вона надалі повністю зникає.)
 • лікування лазером (Ендовенозна лазерна абляція – один із сучасних методів лікування варикозної хвороби, який полягає в тому, щоб замість перев’язки або видалення “неспроможного” стовбура магістральних підшкірних вен його нагрівають (спалюють) зсередини лазером (ендовенозно). Висока температура та нагрівання змушують вену склеюватися, надалі вона перетворюється на тяж, і поступово розсмоктується.)
 • Хірургічне лікування вен. Для найзапущеніших випадків – комбінація радикального лікування, коли вени видаляються механічно та безповоротно, та сучасних міні інвазивних методик.